Park Oran Çankaya/Ankara 0546 101 03 25 info@kmgbilisim.com
HİZMETLERİMİZ

Web Tasarımı

Dijital çağın yoğun rekabet ortamında markanızı büyütmek için web site tasarımınız kritik rol oynar. İyi tasarlanmış, kullanıcı deneyimi açısından başarılı bir web sitesi ile ticari gelirlerinizi artırabilir, etki alanınızı genişletebilirsiniz. Web sitenizi bir e-ticaret kanalı olarak kullanabileceğiniz gibi lead toplama, ürün ve hizmetlerinizi tanıtma amacı ile de değerlendirebilirsiniz. Hangi amaca hizmet ederse etsin web site tasarımı, sonuçlarınızı doğrudan etkiler. Sektördeki 5 yılı aşan tecrübesi ve uzman kadrosu ile Kmg Bilişim ihtiyaçlarınıza hitap eden, size özel bir web site tasarımı hazırlar.

Web Tasarımı Nedir ?

Web sitesi markanızın çevrim içi ekosistemdeki kimliğidir. Arama motorları tarafından markanızın listelenmesi, müşterilerinizde marka güvenirliğini artırmak, ziyaretçilerinizin istek ve taleplerini karşılamak için web site tasarımı önemlidir. Site tasarımının görsel olarak marka kimliği ile uyumlu olmasının yanı sıra UX, yani kullanıcı deneyimi açısından da iyi tasarlanması gerekir. Kullanıcıların çevrim içi davranış örüntülerini iyi analiz ederek rahat şekilde kullanabilecekleri bir web siteye sahip olabilirsiniz.

Web Tasarımı Yaparken Nelere Dikkat Ediyoruz ?

UI-UX Tasarımı

Sitenizin performansı, dönüşüm oranı ve marka algısı açısından UI-UX tasarımı çok önemlidir. Kullanıcı deneyimine odaklanan, marka değerlerini etkili şekilde yansıtan bir web sitesi yaratmak önceliğiniz olmalı. Siteye gelen ziyaretçilerin sitede daha fazla vakit geçirmesi, istediğiniz aksiyonları alması için kullanıcı deneyiminin ve arayüz tasarımının çok önemli olduğunu unutmayın.

SEO Uyumluluğu

Markanızın arama motorlarının organik sonuçlarında üst sıralarda yer alabilmesi için SEO uyumlu bir web sitesi hazırlamalısınız. Sitenizin arama motorları taramalarında yüksek puanlar alabilmesi için özgün içeriğe sahip olması gerekir. URL linkleri, ürün ve kategori açıklamaları hedeflenen anahtar kelimeleri içermelidir. Başlıklar, açıklama metinleri Google’ın önerdiği uzunlukta düzenlenmelidir.

Mobil Uyumluluk

Dijital çağın en hızlı yükselen trendi mobil penetrasyonu. Ziyaretçilerinizin önemli bir bölümünün mobil cihazlar üzerinden sitenize girebileceğini düşünerek sitenizi mobil uyumlu olarak tasarlayın. İçeriklerinizin ve ürünlerinizin farklı mobil cihazlarda görüntülenebilir olduğundan emin olun. Web sitenizin masaüstünde sahip olduğu fonksiyonların tümünün mobil deneyime de yansıması için gerekli optimizasyonları yapın.

Temiz Kodlama

Sürdürülebilir bir web sitesine sahip olmak için temiz kodlama oldukça önemlidir. Site kod yapısının ekip değişikliklerinde kolayca okunabilmesi, sitenin ağırlaşmadan verimli bir şekilde çalışabilmesi için temiz kodlama yapıldığından emin olun.