Park Oran Çankaya/Ankara 0546 101 03 25 info@kmgbilisim.com

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa S.S.S.
Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız Cevabı Bulamadınız mı ? Bizimle İletişime Geçin

Mobil cihazlardan internet sitelerine bağlandığımızda, tasarımın ekran çözünürlüğüne göre kendini adapte etmesi olarak tarif edilebilir. Bir web sayfasının mobil cihazlarda sorunsuz açılması için geliştirilmiştir. Parmak dokunma ölçüleri, dokunma öğelerinin yakınlığı, yazıların punto büyüklüğü ve okuma kolaylığı gibi pek çok kriter bu konuda etkilidir. Google mobil uyumluluk testi vardır. Google'da bu kelimeyi aratırsanız, internet sayfalarınızın mobil uyumlu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

İnsanlar Google'a bir çok şey sorarlar. Örneğin, "Ümitköy Pizzacı" gibi aramalar yaparlar. Bu anahtar kelimelere reklam verirseniz, bu aramayı yapan kullanıcının karşısına siz çıkarsınız. Bunu kendi sektörünüz ve hizmetlerinize göre değişen anahtar kelimeler ile kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

SEO 7/24 ücretsiz reklam vermek gibidir. Google Ads ile reklam vererek 1. sırada yer alabilirsiniz. Fakat bunun için ödeme yapmanız gerekmektedir.
SEO ile hazırlanmış web sitesi çalışma yaptığınız anahtar kelimelerde Google'da 1. sayfa ücretsiz ve kesintisiz olarak gözükür. Tabii ki SEO uzun vadede devamlılık gerektiren bir yoldur. Minimum 6 ay üzerinde çalışılmış kelimelerde yükselirsiniz.

Sosyal medya yönetimi; Dijital ortamda sayfa ve hesapların kullanılırken bunun nasıl olması gerektiğini, nasıl yollar izleneceğini, herhangi bir durum karşısında hangi yöntemlere başvurulacağını, marka tanıtım ve yönetimlerinin nasıl olması gerektiğini ve tüm bunların düzenli ve uyumlu bir şekilde yönetilmesine verilen addır. Sosyal medyanın günümüzde sahip olduğu yer çok güçlüdür. Hedef kitle belirleme sosyal medya yönetimin en önemli noktalarındandır. Yaş aralığı, cinsiyet, ilgi alanları belirlenen kitlenin bilinmesi gereken unsurlarındandır. Hedef kitlenin ilgisini çekmek adına anket yapılabilir. Ve hatta özel günlerde verilen hediyelerle birçok kişi çekilebilir.

- İstenenden çok daha fazla bir kitleye ulaşılır.
- Yapılan reklamlar sayesinde markalar daha fazla tanıtılma şansı yakalar.
- Doğru içerik yönetimiyle sayfalar daha kaliteli ve çekici hale gelir.
- Ulaşılan kitle sayesinde kazanç artışı olur
- Günümüzdeki yerinden dolayı özellikle web sayfası üzerinden satış yapan kişiler için sosyal medya yönetimi çok önemlidir. Ve büyüyüp gelişmek isteyen herkesin kullanması gereken bir yöntemdir.

Google reklamları için anahtar kelimeler sektörel olarak değişir Her sektör için farklı anahtar kelimeler kullanılır. Örneğin bir ayakkabı satıcısının anahtar kelimeleri ile araba kiralama firmasının anahtar kelimeleri ortak değildir. Sektöre göre değişiklik göstermektedir.
Anahtar kelimelerinizi ayarlarken bu kelimeleri reklamlarda kullanmadan önce sitenizde de yer aldığına dikkat edin.

Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir. Örneğin kmgbilisim.com bir alan adıdır.

Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.

SSL (Secure Sockets Layer) sertifikaları, site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür. SSL sertifikaları, hiç bir zaman yazdığınız kodun veya web sitenizin güvenliğini sağlamaz.